Na początku stycznia 2021 roku ruszyła nowa strona internetowa zrzeszająca polskie projekty archeologiczne prowadzone na terenie Cypru.

Polish Archaeology in Cyprus

Nowa polskojęzyczna strona internetowa PAC (Polish Archaeology in Cyprus) ma na celu promowanie polskich prac archeologicznych prowadzonych na wyspie Afrodyty. Polscy archeolodzy są tu obecni od 1965 roku. W 2020 roku świętowaliśmy 55 lat nieprzerwanych badań. Strona PAC to funkcjonalne i nowoczesne narzędzie o przejrzystym interfejsem graficznym. Responsywny styl strony internetowej www.polisharchaeologyincyprus.com umożliwia wygodne przeglądanie jej nie tylko na komputerach, ale także na smartfonach i tabletach. Wśród prezentowanych modułów na stronie będzie można odnaleźć nie tylko opisy projektów, ale także aktualne informacje o działaniach grup badaczy, bibliografię polskiej archeologii na Cyprze oraz rozbudowaną część opisującą historię działań polskich archeologów w tym miejscu.

Strona internetowa PAC jest prowadzona przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego (Łukasz Miszk, Michał Michalik), Uniwersytetu Warszawskiego (Paweł Lech) oraz Politechniki Warszawskiej (Wojciech Ostrowski). Nad całością prac czuwa prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka, inicjatorka projektu oraz wieloletni uczestnik i kierownik badań archeologicznych na Cyprze.

Polish Archaeology in Cyprus