O badaniach ekspedycji UJ, CAŚ UW i PW pod kierunkiem prof. Ewdoksii Papuci-Władyki w Nea Pafos na Cyprze pisze Archeologia Żywa!
Tyle tylko pozostało po niegdyś bogatej rezydencji z Pafos – jednego z najważniejszych antycznych miast na Cyprze, które badane jest przez polskie misje od prawie 60 lat!
O tym jak wyglądała tamtejsza architektura luksusu z recyklingu piszemy (i pokazujemy) w najnowszym numerze #AŻ88, który znajdziecie w salonach Empik, Inmedio, Relay, Ruch, Garmond lub pod tymi linkami:
w wersji cyfrowej: https://bit.ly/AZ88-EWYDANIE
w wersji papierowej: https://bit.ly/AZ88-PAPIER
O tym jak ważne jest Pafos świadczy chociażby fakt, że znajduje się ono na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Kapitalne odkrycia polskich naukowców Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW oraz Institute of Archaeology, Jagiellonian University (Cracow), walnie przyczyniły się do rozpoznania układu urbanistycznego miasta oraz jego zmieniającego się krajobrazu i kultury materialnej. Namiastkę owych odkryć opisali specjalnie dla Was: prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka, dr inż. arch. Anna Kubicka- Sowińska, dr inż. arch. Aleksandra Brzozowska-Jawornicka, dr Paweł Lech oraz dr Łukasz Miszk.